Leírás és Paraméterek
Illat | Fürge, édes jegyek futkosnak át szaglószervünkön, aztán a virágok, a könnyű árpa és fűszeres méz melengető aromái. |
Íz | Fűszeres nyitány, majd jönnek a gyümölcsök, érett cukros, mazsolás-tejkaramellás jegyek. |
Lecsengés | Gyengéd, édes: köhögés elleni kámfor, tölgy, nyomokban tejes gabona, habcsók. |
Gyártó | DOUGLAS LAING |
Palackozó | DOUGLAS LAING |
Brand | Timorous Beastie |
Italkategória | Skót Blended Malt Whisky |
Régió | Speyside |
Ürtartalom | 0,7 |
Alkoholtartalom | 46,8 |
Bolti ár | 19490.0042Forint |
Díszdobozban | Igen |
Az eredeti Timorous Beastie (félénk vadállat), a híres skót költő, Robert Burns Egy egérhez című költeménye által lett halhatatlanná. A megénekelt, közönséges mezei egér szelleme párlatként tért most vissza a Douglas Laing előadásában. Kiteljesítve aBig Peattel megkezdett, majd a kis mihasznaScallywaggel folytatott, nagyon jól eltalált sort, a Timorous Beastie (nevével ellentétben) egy korántsem gyenge szívű, Highland malt whiskykeverék. A 46,8%-on palackozott, nem hűtve szűrt blended malt - többek között -Glen Garioch,Dalmoreés Glengoynewhiskyt tartalmaz, és aki járatos a malt whiskyk világában, az sejtheti, hogy itt valami igazi finomságot várhatunk.
Vélemények
Könnyen iható lágy friss whisky
Örülök, hogy kipróbáltam.
Íze nagyon ott van, nekem nagyon ízlik. Íz jellemzése: gyümölcsös, mézes beütéssel.
Finom, lágy whisky, hosszú lecsengéssel.
még egy Burns verset is megér.
Whiskyt inna ő is, tudom,
azért kukucskál a lyukon,
hátha nem üres poharad,
s neki egy-két jó csepp marad.
De nem! Sírás rázza testét,
vele töltsed minden estéd!
Minden kortyát élveztem!
Mézes, gyümölcsös ízáradat ami minden alkalommal kitölti a szájat. Kompótos, főleg körte. Viszonylag hosszan elidőzik a szájüregben, beolajozza minden szegletét. Napraforgó! Az illata szintén fantasztikus, sokáig elszórakoztat. Kellemesen édes illatokkal indít, majd kibontakoznak a friss citrusos jegyek. Friss széna, kaszáló illata.
Nem örültem neki, hogy elfogyott, de jön a következő!
Szóval, ha egy könnyen fogyasztható, ugyanakkor kalandozásra, elmélyedésre is lehetőséget adó italra vágysz, megtaláltad.
Csak ajánlani tudom!
Határozottan 5/5!!!
Határozottan 5/5!!!
Íz: könnyed, ugyanakkor olajos, karamellás cukor, kávé, tejeskávé, napraforgó, rum, széna. Teljesen rendben van.
Lecsengése selymes, ízes, elég finom whisky!