Leírás és Paraméterek
| Illat | Intenzív gyümölcsös aromák jelenléte (sárgadinnye, körte, citrusok), tőzegfüsttel és tengeri hatásokkal a háttérben. |
| Lecsengés | Kitartó fűszer és tőzeg. |
| Gyártó | N.A. |
| Palackozó | ANGUS DUNDEE |
| Brand | Smokey Joe |
| Italkategória | Skót Blended Malt Whisky |
| Ürtartalom | 0,7 |
| Alkoholtartalom | 46 |
| Füstösség | Közepesen füstös |
| Régió | Islay |
Amíg a századforduló Skóciájában gyakorlatilag minden whisky - így vagy úgy - tőzeges volt a készítési eljárás kizárólagossága folytán, addig a második világháború után a tőzegmentes maltok terjedtek el. Ezt követte a 90-es évektől kezdve a füstös whiskyk térhódítása, immáron a fogyasztói igények növekedése miatt. Napjainkban hihetetlen népszerűségnek örvendenek a peated maltok és blendek szerte a világon, és ennek a népszerűségnek a csúcsán az Islay-maltok vannak. A hagyományosan tőzegmentes whiskyt készítő lepárlók sorra adják ki fenolos verzióikat. A Smokey Joe is ezen, újonnan megjelent füstös whiskyk közé tartozik, amelyet egy meg nem nevezett Islay szigeti lepárlóban készítettek. Mindenesetre egy nagyon jól sikerült darabról van szó, hisz egy igazán ízletes vatted (avagy blended) malt whisky született.
Vélemények
Írja meg véleményét!
2015. 08. 24.
Csak felszínes első benyomás : finom, rengeteg tőzeg. Füst árad mindenhonnan. Hú, ez ígéretes. Édes és medicinális jegyek. A Laphroaig Quarter Cask jutott eszembe,ami jó,mert az az egyik kedvenc whiskym. Ez kevésbé édes, kicsit több benne a tölgyes íz, de jól áll neki. Ugyanakkor van gyümölcsösség is. Nem tudom,hogy honnan jöhet, de jó anyag. Messze rávert a ma kóstolt Laphroaig QA-ra, de nem éri el a Quarter Cask szintjét. Teljesen rendben van,akármi is legyen, akárhonnan is jöjjön.
2015. 08. 04.
Illat: poros bőrkanapé, tornacipő, szilvapálinka, a füst egészen diszkréten figyel a háttérből.
Íz: sült füstölt sonka, sült hal, édesgyökér, valami kámforos íz, méz. Sok vízzel pedig nagyon keserű feketekávé cukor nélkül, és marcipán.
Lecsengése hamus, édeskés, közepes.
Hát ennél jóval érdekesebbre számítottam. A Laph-nál fel voltam készülve, hogy nem lesz nagy durranás...azt hiszem ezentúl hanyagolni fogom az ilyes palackozásokat.
Íz: sült füstölt sonka, sült hal, édesgyökér, valami kámforos íz, méz. Sok vízzel pedig nagyon keserű feketekávé cukor nélkül, és marcipán.
Lecsengése hamus, édeskés, közepes.
Hát ennél jóval érdekesebbre számítottam. A Laph-nál fel voltam készülve, hogy nem lesz nagy durranás...azt hiszem ezentúl hanyagolni fogom az ilyes palackozásokat.