Leírás és Paraméterek
Illat | Friss és fantasztikusan könnyed. Sherry-s gyümölcsök és csábítóan édes fűszeresség kombinációja, némi tölggyel kiegészülve. |
Íz | Testes. Könnyed sherry-s gyümölcsök, tölggyel, leheletnyi tőzeggel és ízletes édes jegyekkel kiegészülve. |
Lecsengés | Hosszú és ízekben gazdag, ahol a fűszeresség a legmeghatározóbb. |
Gyártó | GLENFARCLAS |
Palackozó | GLENFARCLAS |
Érlelési idő | 12 |
Brand | Glenfarclas |
Italkategória | Skót Single Malt Whisky |
Régió | Speyside |
Ürtartalom | 0,7 |
Alkoholtartalom | 43 |
Jelenlegi akcióink | 2025 Augusztusi akció 08.01-31 |
Bolti ár | 23889.9954Forint |
"Of all the whiskies, malt is king, of all the kings, Glenfarclas reigns supreme!"
Vagyis: A whiskyk között a maláta a király, a királyok legfelsőbb uralkodója pedig a Glenfarclas! - mondja ezt egy rivális lepárló!
Nézzük meg, vajon miért is érdemelte ki ezeket a nem kissé hízelgő szavakat a Glenfarclas márkaneve?!
A Grants család hatodik generációja tartja kezében a sherryhordós érleléseiről és mélységes hagyománytiszteletéről ismertté vált lepárlót.
Minden palack kétszeresen lepárolt italt rejt, amely egyénileg válogatott, használt oloroso sherryhordókban pihent.
Jelenleg több mint 68000 hordó vár az ikonikus piros raktárajtó mögött, amelyek között olyanok is vannak, amelyek 1953-ban desztillált párlatot tartalmaznak!
Most itt a lehetőség, hogy Te is megkóstolj egy remekművet, ami ezeknek a gondos kezeknek a műve! Sláinte!
Glenfarclas 12 éves whisky tele van sherry-vel és gyümölccsel! Nem véletlen, hogy oly sok ember visszatérő whisky választása szerte a világon.
És az sem véletlen, hogy 2006-ban a"Best Sherried Malt" címet nyerte a Single Malt World Cup megmérettetésen, és 2007 és 2008-ban is aranyérmet nyert a Stockholm Beer and Whisky Festival-on.
Ezt követte egy aranyérem az IWSC-n.
Kell ennél több?.. talán csak annyi, hogy a Te tetszésedet is elnyerje! Mire vársz? Kóstold meg azonnal!
International Spirits Challenge 2020 - ARANY
Vélemények
Lábak:Lassan csorognak vissza és vastag erekben folynak vissza a pohárba.
Illat:Hagyj neki 3-4 percet hogy levegőzzön mert nagyon, testes nedüvel állsz szembe. Első illatolásra édeskés, picit szúrós alkoholos, fűszeres aromák bújnak elő, halovány reszelt étcsokoládé majd jön a mennyei sherry-s ribizlis tölgyfás illatorgia.
Iz: Kellemesen fűszeres üstben főzőtt meggy lekvár érződik majd szírított dohánylevél jegyekkel távozik a szájból. Őszi kuckózós, mélázós komoly ital!
Összességében egy jó közepes ital , kevés erénnyel , de nulla hibával.
Édes, mézes, karamellás, sherrys jegyek. Lédus gyümölcsök mindenhol. Füst nincs, de ez ennél whiskynél nem is hiányzik. Így tökéletes ahogy van.
A 15éves egy komplexebb whisky, de ez is megérdelmi a jeles osztályzatot.
Boldog ünnepeket.
A 12 éves méltó a korához, illatán mélyen visszaköszön a sherry hordó illata, ízének lecsengése nagyon tartalmas, hosszú, gyümölcsös, kellemesen füstös.
Egy karakteres 12 éves, amit azoknak kiváló, akik mélyebb de tiszta ízeket keresnek. De valójában minden verzióját bátran merem ajánlani, mert egy 8 éves még egész jó árban van és kiváló lehetőséget teremt belekóstolni a highland whiskyk világába.
Illat: nagyon intenziv es gazdag sherrys (Glenfarclastol megszokott) illat. Edes es talan kezdodo fuszeres az elso talalkozasra. Nem annyira komplex mint az idosebb tarsai. Finom kiegyensulyozott illat.
Ize: Nagyon finom! Gazdag telitett sherrys iz! Elegge edeskes es talan kicsit fuszeres az utoiz kozepes lecsenges amiben elojon a hordo iz is. Ar ertek aranyban nagyon jo ital.
Meg annyit tennek hozza hogy azert ajanlom inkabb idosebb tarsait! Csak ezert nem 5 nalam.
Nos szubjektív oldalról kicsit sem passzol az ízlés világomhoz így volt ez korában a Nikka from the barrelal is de ott érződött hogy remek ital csak nem nekem találták ki.
De itt objektív oldalról sem érzem hogy mitől tartják árérték arányban jó whiskeynek sokan.
Egyáltalán nem édes de gyümölcsös amit hamar elnyom a számomra túlzott fanyarság.