Ardbeg 8 éves whisky - For Discussion DRS (0,7L / 50,8%)
29.990 Ft

Ardbeg 8 éves whisky - For Discussion DRS (0,7L / 50,8%)

Márka: ARDBEG
Szállítási díj: Ingyenes
Cikkszám: WSM-13031
Hozzáadom a kívánságlistámhoz
Egy nagy, merész és intenzív single malt, amelyet a tőzegrajongók különösen értékelni fognak.
Webshop bruttó ár
29.990 Ft

Menny.:

Megbizható vállalkozás
Megbízható vállalkozás

Megbízható, többször díjazott magyar vállalkozás 2007 óta.

Leírás és Paraméterek

Gyártó Ardbeg
Palackozó ARDBEG
Füstösség Erősen füstös
Érlelési idő 8
Brand Ardbeg
Italkategória Skót Single Malt Whisky
Régió Islay
Ürtartalom 0,7
Alkoholtartalom 50,8


Ez a nyolcéves Ardbeg Committee kiadás ízjegyekben gazdag: égett melasz, ánizs, sós karamell, mentolos olaj, faszén és füstölt szalonna dominálnak benne. Hosszú és kitartó lecsengésében borsmenta és füst érződik.

Intenzív illat, amelyben a faszén, kátrány, szurok és melaszos toffee dominálnak, miközben érdekes, zöldséges jegyek – mint az édeskömény, zeller és zöldpaprika – is megjelennek. Ahogy ezek visszahúzódnak, finom tejcsokoládé, ánizs és füstös fa aromái bontakoznak ki. Egy kis víz hozzáadása után további gyógynövényes jegyek kerülnek előtérbe, például édeskömény, koriander és levendula, valamint a jellegzetes Ardbeg aromás fahasábfüst, amelyet friss, sós tengeri permet finom érintése egészít ki.


A víz hozzáadás aután az óceáni mineralitás egy hűvös, sós tengerpermet leheletét hozza magával. Viaszos citrom és lime jegyek következnek, amelyeket kátrányos szappan, méhviasz és fenyőerdők gyógynövényes illata kísér. A pörkölt vanília és a sistergő fahéj keveredik a meleg mogyorós és mandulás toffee gazdag ízvilágával. 

Vélemények

3.00
2 értékelés
1
0
0
0
1
Írja meg véleményét!
2025. 08. 18.
Még nyár elején, kora tavasszal rendeltem a webshop-ból, nem bántam meg. Annak ellenére, hogy olvastam az előző értékelést, számomra kellemes csalódást okozott! Az ilyen kacsamáj íz a Szaturnusz, és a Jupiter között és társai agymenéseket nem fogom leírni. Hamisíthatatlan Ardbeg! Elsőre a füstölt sonka széle, az első szelet jutott az eszembe. Ízében még találgatok mi lehet, nagyon kellemes, első kortyok után írom ezeket a sorokat, a vége viszont az elégett fa, fekete bors, kesernyés kicsit, de nagyon kellemes, van benne valami még, olyan csípősség, talán chilli paprika, hosszasan érezhető íze marad. Mindenképp ajánlom! Tényleg finom!
2024. 12. 20.
Hatalmas csalódás. Nagyon sajnàlom, hogy nem ismét egy Uigeadailt vagy Coryt vettem, hiszen majdnem egy árban vannak. De ennek az illatát is alig érzem, az íze olyan semmilyen, de a magasabb alkoholfok csípőssé teszi ezt a semmit. Próbáltam vízzel, úgy sem lett jobb. Majd, ha jönnek olyan vendégek, akik nem értenek hozzá, akkor szétlocsolom köztük ??‍♂️